<<  Petek Temizleme  >>

 
 

Petek temizliği , uzman ekip tarafından uygun ilaç ve uygun makinelerle yapılmalıdır. Uygun kimyasallar kullanılmadığı taktirde kalorifer tesisatlarınızda yüksek maliyetli zararlar oluşabilir. Unutulmamalıdır ki tuz ruhu , cam sil, antfiriz gibi sıvılar aynı zamanda kombinizden de geçtiği için kombinize zarar verebilir.

Özel ilaçlar sayesinde gerek kombinize gerek tesisatınıza zarar vermeden, sadece kirli suyu değil aynı zamanda balçık , kurum ve kireç benzeri zararlı tortuları da yok ediyoruz. Petek temizliği konut ve işyerlerinde ısınma sorunlarının meydana gelmemesi için önemlidir. Peteklerin düzenli olarak temizliğini yapmak, radyatörler içinde oluşan kireçlenmeleri ve biriken tortuların ortadan kaldırılmasını sağlar.

Petek temizliğinde, peteklerin suyu tek tek boşaltılır. Bu İşlem petekten çamurlu su akmamaya başlayana kadar devam eder.

 
           
   
           

Isınma sistemimizin çeşidi ne olursa olsun, kapalı devre su dolaşımının olduğu sistemlerde, zamanla çap daralmaları ve partikül artışı gözlenir. Bu çap daralmaları ve partiküller ısı transferinin engellenmesine ve suyu dolaştıran tesisat malzemelerine zarar verir, verimlerini düşürür. Kombi ya da ısınma sisteminiz bu olumsuzlukları yenmek için daha fazla çalışır daha fazla yakıt harcar. Sonuçta daha az girdi kullanılarak yapılabilecek bir işi, daha fazla girdi kullanarak yapar.  Bu da sizin cebinizden çıkan fazla para demektir.